Proza i poezja

Emilia Dziubak, Martin Widmark „Długa wędrówka”

Czytelnia Wt. 26.03.2024 12:23:04
26
mar 2024

"Długa wędrówka" jest przejmującą opowieścią o dwojgu dzieciach, przyjaźni, smutku i radości. To książka dla dzieci, w której coś dla siebie może odnaleźć także starszy czytelnik. To opowieść tłumacząca, jak nauczyć się żyć na nowo po stracie kogoś bliskiego i co zrobić, żeby nie zatonąć w żałobie i smutku. Strata, choćby najmniejsza, zawsze zostawia na nas piętno. Wie o tym Adam - główny bohater historii, który musi pożegnać swojego najlepszego przyjaciela.

"Długa wędrówka" to historia Adama, który w noc pełną gwiazd traci najlepszego przyjaciela, psa Rufusa, oraz dziewczynki o imieniu Sonia, która wraz ze swoją kotką wyrusza w podróż, która prowadzi ją właśnie do Adama. Długa wędrówka opowiada o emocjach, które towarzyszą bohaterom na poszczególnych etapach podróży. Pokazuje, jak szybko z euforii można przejść na drugą stronę lawiny emocji i popaść w przygnębiający smutek i rozpacz.

Dzięki spotkaniu z Adamem i Sonią czytelnik dowiaduje się, jak poradzić sobie z emocjami i odnaleźć sens życia nawet w najczarniejszych momentach. Czy Soni uda się sprawić, że Adam odnajdzie na nowo sens życia? Czy kotka odegra w tym swoją rolę?

Dzięki pięknym ilustracjom Emilii Dziubak, obrazującym całą historię, książkę czyta się jeszcze lepiej. Na każdej stronie pokazany zilustrowany jest kawałek historii zapisanej słowami. Jak zakończy się ta opowieść? Czy Sonia zostanie z Adamem i jego babcią, czy wróci do swojego domu po drugiej stronie morza? Dokąd zaprowadzi dziewczynkę długa wyprawa z kotką?

Wydawnictwo Mamania

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.