Proza i poezja

Małgorzata Lis „Ulecz moje serce”

Czytelnia Pon. 29.04.2024 12:14:31
29
kwi 2024

Pełna humoru, ciepła i wzruszeń opowieść o miłości, która pozwala sercom znowu bić we właściwym rytmie. Gdyby apodyktyczna babcia Emilia wiedziała, czym skończy się swatanie Zosi z porządnym i dobrze ułożonym wnukiem właścicielki magla, zapewne wyjątkowo zrezygnowałaby z wtrącania się w życie swej nieco szalonej wnuczki. Okazuje się bowiem, że randka w ciemno w pijalni czekolady nie tylko zmienia życie Zosi, lecz także rozpoczyna niezwykłą rewolucję w całej rodzinie Kozłowskich.

Małgorzata Lis tym razem proponuje czytelnikom zabawne qui pro quo, które niespodziewanie odkrywa niezagojone wciąż rany z przeszłości i stawia zwaśnione od ćwierćwiecza rodziny przed trudną decyzją o wybaczeniu i pojednaniu. Czy miłość dwojga ludzi pochodzących z dwóch różnych światów ma szansę na powodzenie, jeśli dodatkowo obciąża ich wspomnienie bolesnych wydarzeń sprzed lat?

Małgorzata Lis przypomina o tym, co najważniejsze, o tym, co powinno być oczywiste, a zostało zapomniane w dzisiejszym świecie. O sile rodzinnych więzi, potędze miłości i fundamentalnym znaczeniu wybaczenia. Ta historia uleczy niejedno serce.

Paulina Molicka, autorka bloga Recenzje Dropsa Książkowego

Małgorzata Lis pokazuje nam ludzkie serca: zranione, zagubione, pragnące szczęścia, choć ciągle kurczowo trzymające się bólu i straty. Pomyłka sprzed lat, która kosztowała ludzkie życie i naznaczyła losy całej rodziny. Przypadkowe spotkanie, zmieniające codzienność bohaterów. Czy uda się zagoić rozdrapywane od lat rany i zacząć żyć na nowo? To opowieść, przy której warto się zatrzymać i zajrzeć w swoje zranienia – być może już z uleczonym sercem.

Magdalena Urbańska, autorka książki Doskonała. Przewodnik dla nieperfekcyjnych kobiet

Małgorzata Lis - z wykształcenia nauczycielka historii i historyk sztuki, ale od kilku lat nie pracuje zawodowo, lecz prowadzi edukację domową. W wolnym czasie czyta i pisze książki. Jest autorką podręczników do nauki historii oraz powieści Kocham cię mimo wszystko, Przebaczam ci, Wybrać miłość, Miłość, pies i czekolada, Odzyskać nadzieję, Namaluj mi anioła oraz Kto naprawi naszą miłość. Mieszka pod Warszawą z mężem i siedmiorgiem dzieci.

Wydawnictwo eSPe

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.