Życie i wiara

Nowa publikacja wydawnictwa „Unitas” o Męczennikach Podlaskich

Czytelnia Pt. 22.12.2023 13:30:26
22
gru 2023

15 grudnia nakładem Wydawnictwa Diecezji Siedleckiej „Unitas” ukazała się książka pod redakcją ks. Pawła Brońskiego pt. „Zwykłe-niezwykłe wstawiennictwo Męczenników Podlaskich”, zawierająca świadectwa uzdrowień fizycznych i duchowych; małych i dużych cudów, które nieustannie dzieją się za przyczyną błogosławionych z Pratulina.

Książka jest zapisem audycji, autorstwa ks. Pawła Brońskiego, które były emitowane na antenie Katolickiego Radia Podlasie w 2021 roku podczas nowenny przed 25. rocznicą beatyfikacji Męczenników Podlaskich i zawiera ponad 30 autentycznych świadectw osób świeckich i duchownych, które doświadczyły nadprzyrodzonej łaski od Boga, dzięki orędownictwu Męczenników. Wiele z tych świadectw potwierdzono dokumentacją medyczną, zdeponowaną w Sanktuarium w Pratulinie.

Książkę opatrzył wstępem kustosz Sanktuarium ks. kan. Jacek Guz, a oprócz poruszających świadectw w publikacji znalazł się dodatek muzyczny, zawierający nuty i tekst pieśni ks. Pawła Brońskiego pt.: „Męczenników jasny wzór”, wyróżnionej w Diecezjalnym Konkursie Kompozytorskim w 2021 roku.

Pozycja została przygotowana z myślą o obchodach 150. rocznicy męczeństwa Unitów z Pratulina, która przypada 24 stycznia 2024 roku. Będzie ją można nabyć podczas tzw. niedziel radiowych w całej diecezji oraz w sklepie internetowym wydawnictwa Unitas TUTAJ.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.