Życie i wiara

O. Michał Legan OSPPE „Pełnia życia”

Czytelnia Pt. 21.04.2023 14:11:19
21
kwi 2023

W tej książce ojciec Michał Legan proponuje duchową lekturę zapisanej w Ewangelii św. Jana opowieści o cudzie przemiany wody w wino i odczytuje zawartą w niej receptę na życie prawdziwą pełnią życia. Opowiadanie o weselu w Kanie Galilejskiej objaśnia w kluczu rad ewangelicznych, które Jezus wskazał swoim uczniom jako drogę doskonałości.

Ojciec Michał przekonuje, że podążanie tą drogą nie jest bynajmniej zarezerwowane dla osób konsekrowanych. Przeciwnie, rady ewangeliczne – zwłaszcza dziś, w XXI wieku – są aktualną, ciekawą i nieszablonową propozycją duchowości chrześcijańskiej dla wszystkich: niezależnie od stanu, wieku czy sposobu życia. Są wyzwaniem dla odważnych, które sprawia, że życie chrześcijanina – jak woda w Kanie Galilejskiej – staje się najlepszym winem, czyli osiąga swą pełnię.

Ta książka to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą przeżywać swą wiarę twórczo i poza utartymi schematami!

Tę książkę polecam wszystkim, którzy chcą żyć pełnią życia.

Jacek Wolan SP

O. Michał Legan OSPPE – misjonarz miłosierdzia, teolog, filmoznawca i dziennikarz. Wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Były rzecznik Jasnej Góry. Szef Redakcji Audycji Katolickich TVP. Rekolekcjonista i vloger, autor codziennego wideokomentarza do Ewangelii „Kilka słów o Słowie”.

Wydawnictwo eSPe


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.