Wydawnictwa

Opowieść o miłości mocniejszej niż śmierć

Czytelnia Czw. 02.11.2023 13:28:56
02
lis 2023

Wydawnictwo Unitas prezentuje najnowszą książkę: „Święty Jozafat Kuncewicz. Opowieść o miłości mocniejszej niż śmierć” autorstwa ks. parł. dra Zbigniewa Sobolewskiego.

W listopadzie 2023 roku przypada 400. rocznica męczeńskiej śmierci św. Jozafata Kuncewicza – drugorzędnego patrona Diecezji Siedleckiej. Z tej okazji Wydawnictwo „Unitas” zaprasza do zapoznania się z niezwykłą książką – „Święty Jozafat Kuncewicz. Opowieść o miłości mocniejszej niż śmierć” przygotowanej przez ks. prał. dra Zbigniewa Sobolewskiego – cenionego autora wielu publikacji.

Autor przedstawia losy młodego Iwana Kunczyca, późniejszego o. Jozafata ze Zgromadzenia Bazylianów i jego posługę jako Arcybiskupa Połocka. Ukazuje przy tym kontekst historyczny powstania Kościoła Unickiego oraz opowiada trudną drogę relikwii Męczennika.

Sięgając po tę lekturę, można poznać losy tego wielkiego świętego, który troskę o jedność z Kościołem w Rzymie przypłacił własnym życiem. Dzięki tej publikacji możemy poznać nie tylko koleje życia tego męczennika ale zrozumieć również czego dziś może nas nauczyć św. Jozafat i wejść w spotkanie z nim na modlitwie, dzięki zamieszczonym w publikacji wielu modlitwom przez jego wstawiennictwo (m.in. akatystowi, nowennom, wezwaniom w różnych potrzebach), a nawet pieśniom ku czci tego niebieskiego patrona.

Warto poznawać trudne dzieje Kościoła Unickiego, którego pamięć i dziedzictwo kultywuje Kościół Siedlecki oraz odkrywać świadectwo życia pełnego cnót i pokornej służby Bogu, Kościołowi i wierności Ojcu Świętemu, okupionych przelaną krwią męczeńską św. Jozafata – do którego swoistej szkoły możemy przystąpić, biorąc do ręki tę książkę i rozważając w sercu zawarte w niej treści.

Książkę można nabyć w Księgarni Diecezjalnej, na stronie Wydawnictwa Unitas oraz w sekretariacie KRP.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.