Kraj

I Marsz Papieski

Kościół Pon. 20.03.2023 08:07:45
20
mar 2023

2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Wierni przejdą trasą od Ronda Dmowskiego, ulicami Marszałkowską i Królewską, przez plac Piłsudskiego. Wydarzenie zakończy się przy Archikatedrze Warszawskiej św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św.

Podobne marsze odbędą się w wielu miastach Polski, w tym także w papieskim Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się godz. 11.00.

- W wielu miejscach Akcja Katolicka podejmuje prowadzenie modlitw za naszą Ojczyznę, nabożeństw Drogi Krzyżowej, spotkań i konferencji wszystkich opartych na nauczaniu Św. Jana Pawła II. Jako dorośli Polacy doskonale pamiętamy Osobę Św. Papieża Polaka, jego nauczanie i niezwykłą troskę o katolicką Polskę. Ostatni czas pokazał, że nie może zabraknąć w nas czytelnego świadectwa nie tylko do obrony Św. Jana Pawła II, ale przede wszystkim do życia w prawdzie i godności człowieka. Niosąc innym przesłanie miłości, przesłanie dla współczesnego świata wypełniamy misję i otwieramy drzwi Chrystusowi, którego głosił całemu światu nasz Święty Patron Jan Paweł II – pisze Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.