Garwolin

Kryte lodowisko w Garwolinie już otwarte

Region Czw. 07.12.2023 12:50:38
07
gru 2023

Z wielką pompą otwarto 6 grudnia pierwsze w Garwolinie i okolicy zadaszone lodowisko, którego pomysł budowy zrodził się piętnaście lat temu. Inwestycja kosztowała osiem milionów złotych, ale niemal połowę dołożył samorząd województwa mazowieckiego. Obiekt służył będzie nie tylko zimą, ale... przez cały rok.

Pomimo mroźnej aury, kilkadziesiąt osób przyszło na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, by uczestniczyć w doniosłym wydarzeniu, jakim bez wątpienia było oficjalne oddanie do użytkowania zadaszonego lodowiska, obiektu, o którym mówiło się od 15 lat.

- Lodowisko jest częścią większego projektu, który miasto Garwolin realizowało właśnie od 2008 roku, czyli budowa krytej pływalni wraz z zadaszonym lodowiskiem. Poprzednikom udało się wybudować basen, natomiast my dokończyliśmy inwestycję – powiedziała burmistrz Marzena Świeczak i dodała, że realizacja tego nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie urzędu marszałkowskiego, firmy AVON, a także wykonawcy, firmy Rembud, która podjęła się realizacji tej „istotnej, trudnej i niezwykle ważnej dla miasta inwestycji. Całkowity koszt inwestycji, to 8 mln zł, z czego 3,9 mln stanowi dofinansowanie samorządu Mazowsza, natomiast 200 tys. zł przeznaczyła na wsparcie zadania firma Avon. Reszta pochodziła z budżetu miasta. - Lodowisko to jedno, ale pamiętajmy o tym, że to jest część większej całości. Pani burmistrz bardzo mocno dba o to, żeby zarówno ci starsi, ale też i młodsi mieli miejsce po to, żeby zagospodarować swój czas, ale przede wszystkim rozwijać swoje pasje...- artykułowała członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Inwestycja była zagrożona

- Była zagrożona realizacja tej inwestycji. My, składając wniosek o dofinansowanie, zakładaliśmy z kosztorysu, że będzie to koszt ok. 6,5 – 7 mln zł, natomiast realia, które po przetargach nas spotkały, to koszt inwestycji był rzędu 12 mln zł. W kolejnym przetargu ogłoszonym, ucieszyliśmy się bardzo, że lokalny nasz przedsiębiorca pan Kazimierz Jasiński podjął się tego trudnego wyzwania i za 8 mln zł mogliśmy tą inwestycję zrealizować – dodaje burmistrz. Wykonawca inwestycji jest zadowolony ze współpracy z inwestorem. - Inwestycja przebiegała bardzo dobrze, bez większych zakłóceń, przy dobrej współpracy z inwestorem (…) Duża satysfakcja, odważyłem się robić tą inwestycję, chociaż nie budowałem do tej pory podobnych obiektów, ale do odważnych świat należy. Jak się człowiek podejmie, to zrobi...- mówi Kazimierz Jasiński.

Nie tylko lodowisko

- Lodowisko, to taka fajna ślizgawka 20x40m, czyli 800 metrów kwadrat. lodu. I planujemy, że tak będzie to działało przez min. 3 miesiące, czyli od grudnia do końca lutego, chyba, że warunki atmosferyczne pozwolą trochę dłużej. Natomiast po sezonie zimowym planujemy tutaj aranżację boiska do, to się nazywa podłoga sportowa modułowa i ma być kort tenisowy, boiska do koszykówki 3x3, czyli do streetballu, jak również rolkowisko...- podkreśla Jarosław Kargol, dyrektor CSiK.

Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi otwierającej lodowisko, które ks. Michał Celej poświęcił.

Relację z symbolicznego oddania do użytku lodowiska przygotował Waldemar Jaroń.

Lodowisko


W wydarzeniu udział wzięli: członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, radny mazowiecki Krzysztof Żochowski, radni powiatowi Agnieszka Sadowska-Janiec, Marek Chciałowski, Marcin Kobus, komendant powiatowy Policji podinsp. Janusz Mularski, burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian, wójtowie gminy Borowie – Wiesław Gąska, Górzna – Waldemar Sabak, Maciejowic – Tomasz Kwiatkowski, radni miejscy z przewodniczącym Andrzejem Ostolskim, pracownicy UM z zastępcą burmistrza Albertem Baranem i sekretarzem Cezarym Tudkiem, w imieniu dyrektora fabryki Avon w Garwolinie - menadżer Działu Przepływu Materiałów Monika Miętus, dyrektor CSiK Jarosław Kargol z pracownikami, przedsiębiorcy, były burmistrz Tadeusz Mikulski, posłanka kilku minionych kadencji Stanisława Prządka, mieszkańcy, młodzież. Był pokaz łyżwiarski w wykonaniu solistów grupy Walley Ice Story i wiele innych atrakcji.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.