Region

Laureaci konkursu o bezpieczeństwie na wsi

Siedlce Wt. 11.06.2024 10:10:06
11
cze 2024

Znamy laureatów powiatowego etapu XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który przebiegał pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy ”. 10 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Siedlcach ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych w 2 kategoriach wiekowych: I grupę stanowili uczniowie klas 0 - 3, II grupę uczniowie klas 4-8. Łącznie w konkursie wzięło udział 79 uczniów z 13 szkół podstawowych powiatu siedleckiego.

11 kwietnia 2024 r. komisja konkursowa składająca się z przedstawicielki Starostwa Powiatowego w Siedlcach oraz przedstawicieli Placówki Terenowej KRUS w Siedlcach, wybrała powiatowych laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy ”.


Komisja ustaliła, że w wyniku przeprowadzonego konkursu plastycznego, laureatami powiatowymi konkursu  w grupie   I (klasy 0 - 3 ) są:

 

 

 

 Wyróżnienie

Antoni Jasiński

Szkoła Podstawowa w Radzikowie Wielkim

III miejsce

Zuzanna Semeniuk- Dzik

Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim

II miejsce

 

Aleksandra Rombel

 

 

Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim

I miejsce

Natalia Możdżonek

 

 

Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim

 

w II grupie wiekowej (klasy 4-8) laureatami  zostali:

 Wyróżnienie 

Konrad Wierzchowski

Zespól Szkół w Łysowie

 Wyróżnienie

Aleksandra Sasim

Zespól Oświatowy w Stoku Lackim

III miejsce

Nikola Sienica

Zespól Szkól w Łysowie

II miejsce

Maja Izdebska

Szkoła Podstawowa w Radomyśli

I miejsce

Natalia Jedlińska

Zespół Oświatowo Wychowawczy w Strzale


Fundatorem nagród jest Odział Regionalny KRUS w Warszawie oraz Powiat Siedlecki. Konkurs na terenie Mazowsza przebiega w dwóch etapach : powiatowym i wojewódzkim, Najlepsze prace (po jednej z każdej kategorii) przeszły do dalszego etapu konkursu. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Organizatorem konkursu na szczeblu centralnym jest Centrala Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, natomiast na naszym terenie Oddział Regionalny KRUS w Warszawie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Siedlcach. Wydarzenie przebiega pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych – Agro Ubezpieczenia.Info. Mja KRUS foto. Mja
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.