Kultura

Powstał nowy przewodnik po gminie Skórzec

Siedlce Śr. 15.11.2023 11:47:29
15
lis 2023

Liczy kilkadziesiąt stron i zawiera wyszukane ciekawostki regionalne. We wtorek, 14 listopada w Domu Parafialnym w Skórcu odbyło się spotkane promocyjne książki „Z Drozdem i Zbirkiem przez ziemię naznaczoną krzyżem, czyli rajd po gminie Skórzec”.

Autorem tekstów i zdjęć jest ks. Henryk Drozd, który w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie powiedział, że przewodnik powstał, z sentymentu do gminy Skórzec, ponieważ to tutaj narodziło się jego powołanie kapłańskie.

- Tu podjąłem decyzję uczestnicząc w rekolekcjach dla chłopców w 1965 roku. Bardzo dokładnie Skórzec przejechałem rowerem i samochodem. Poznałem wszystkie szczegóły i zakątki. Sądzę, że jest mało rzeczy, które pominąłem – mówi ks. Henryk Drozd.

Satyryczne rysunki do książki udostępnił siedlecki grafik Mirosław Andrzejewski o pseudonimie „Zbirek”, który również gościł na wczorajszym spotkaniu. - Te wszystkie rysunki były stworzone przeze mnie na potrzeby innych zamówień, gazet. Czerpiemy z kilku tysięcy moich rysunków, które mam w dorobku. Mam nadzieję, że jeszcze ich zostanie na kilka przewodników – dodał.

Ks. Henryk Drozd wraz z Mirosławem Andrzejewskim stworzyli w ostatnim czasie przewodnik po Siedlcach, Ziemi Łukowskiej i gminie Siedlce. W planach jest publikacja dotycząca gmin: Wodynie i Kotuń. Najnowszą książkę „Z Drozdem i Zbirkiem przez ziemię naznaczoną krzyżem, czyli rajd po gminie Skórzec” promuje wydawnictwo Unitas.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.