Kościół

Rodzice uczniów KSP w Siedlcach wystawią PASJĘ JEZUSA CHRYSTUSA

Siedlce Czw. 23.03.2023 12:54:47
23
mar 2023

Po raz kolejny na deskach teatru w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wystawią PASJĘ JEZUSA CHRYSTUSA.

„Sztuka nawiązuje do wydarzeń paschalnych sprzed dwóch tysięcy lat – męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Temat trudny, ale jakże bliski. Trudna dla wielu do zrozumienia i wytłumaczenia zdrada najbliższych, nieuzasadnione skazanie niewinnego na śmierć, poruszająca scena drogi krzyżowej, upadków Jezusa i bezsilność kochającej Matki, a w końcu męczeńska śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie. Pasja Jezusa Chrystusa, w wykonaniu rodziców, to doskonały sposób, aby dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Przedstawienie zostało wzbogacone o nowe sceny, a wykonywane na żywo tradycyjne pieśni pasyjne wprowadzą widzów w tajemnicę wydarzeń najważniejszych dla chrześcijańskiego świata” – podkreślają organizatorzy.

- Zeszłoroczne zainteresowanie przedstawieniem przerosło nasze oczekiwania. Oto niektóre z opinii wystawionych przez widzów: „Byłam, widziałam. Jestem pełna podziwu dla rodziców. Jesteście fantastyczni!!!”, „Cudowny Spektakl. Wzruszyłam się. Dziękujemy...aż dziwne, że to amatorzy. Brawo.” „Dziękuję za głębokie przeżycie duchowe. Jesteście wspaniali!”, „Niesamowity spektakl coś pięknego.”, „Brawo dla pomysłodawców i wykonawców.”

W związku z tak pozytywnym odzewem rodzice po oraz kolejny postanowili zaprezentować spektakl.

Przedstawienie wystawione zostanie w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach w dniach 3, 4, 5 kwietnia (Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa) o godzinie 19:00.

Bilety są do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS w Siedlcach oraz na stronie internetowej ckis.siedlce.pl w zakładce „bilety on-line”.

Dochód z biletów przeznaczony jest na wyposażenie kaplicy w rozbudowywanej Katolickiej Szkole Podstawowej w Siedlcach.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.