Kościół

Siedlce: Wyjątkowy dzień w Mieszkaniach Wspieranych

Siedlce Czw. 11.04.2024 16:13:24
11
kwi 2024

Mieszkania Wspierane stworzono w celu pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Z okazji Dnia Dobra, Dnia Osób Bezdomnych i Światowego Dnia Trzeźwości Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 13 kwietnia przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach.

Placówka przeznaczona jest dla osób, którym zostało przyznane prawo pobytu na czas określony na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siedlce po konsultacji z pracownikiem socjalnym MOPR.

- Zapewniamy im codziennie pożywienie, możliwość rozmów z psychologiem i asystentem osoby bezdomnej. W każdy piątek przygotowujemy Mszę świętą. W naszej codziennej pracy pomagają nam również wolontariusze – mówi Przemysław Zduniewicz, kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.
- W ubiegłym roku 50 osób uzyskało decyzję o prawie pobytu w Mieszkaniach Wspieranych. Są to ludzie, którzy z różnych przyczyn utracili swój dom i znaleźli się na ulicy – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Korzystający z Mieszkań Wspieranych mają szansę odmienić swoje życie. W ostatnim roku 5 osób usamodzielniło się – podjęły pracę i znalazły mieszkanie.

Warto dodać, że przy Mieszkaniach Wspieranych znajduje się kontener, który służy jako świetlica, gdzie osoby potrzebujące mogą się ogrzać, wypić herbatę czy zjeść posiłek i otrzymać czyste ubranie. W ostatnim okresie ochronnym (trwającym od listopada do marca) Caritas odnotowała 800 przyjęć interwencyjnych - o pomoc zwróciło się około 80 osób (najwięcej w grudniu 2023 i styczniu 2024).

Caritas zaprasza do wzięcia udziału w przygotowanym specjalnie wydarzeniu, które pomoże dowiedzieć się więcej o placówce. Można będzie m.in. usłyszeć świadectwo pana Wojtka, który wyszedł z uzależnienia i od 25 lat już nie pije, zapoznać się z tematem uzależnień oraz miło i wartościowo spędzić czas.

W programie:

13:30 – Msza Święta
14:30 – Świadectwo Pana Wojtka
15:30 – Grill integracyjny
16:30 – Spotkanie z terapeutką uzależnień
18:00 – Koncert Kapeli Zbuckiej

Kontakt: Przemysław Zduniewicz – kierownik Mieszkań Wspieranych, ul. Kleeberga 2 w Siedlcach, tel. 511-091-275.(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.