Łuków

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego trwają Misje Ewangelizacyjne

Kościół Czw. 18.05.2023 10:00:12
18
maj 2023

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie od niedzieli, 14 maja trwają Misje Ewangelizacyjne. To czas powrotu do źródeł wiary. To czas, podczas którego parafianie każdego dnia spotykają się na wspólnej modlitwie.

W naszej diecezji trwają Misje Ewangelizacyjne. Odbywają się one w ramach obchodów 200-lecia powstania Diecezji Siedleckiej. W niedzielę, 14 maja Misje rozpoczęły się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Prowadzą je misjonarze: ksiądz Mariusz Zaniewicz i ksiądz Przemysław Świderski. Misje to szczególny czas w życiu parafii. Czas powrotu do źródeł wiary, aby poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu.

Każdy dzień Misji Ewangelizacyjnych to spotkanie parafian na wspólnej modlitwie: Mszach Świętych z nauką misyjną i liturgiach. W sobotę, 20 maja do parafii przybędą Święte Znaki: Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich. Przygotowanie modlitewne i powitanie znaków rozpocznie się o godzinie 11.30. O godzinie 12.00 rozpocznie się Msza Święta, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Henryk Tomasik.

Misje Ewangelizacyjne w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego potrwają do 21 maja. Ich szczegółowy program znajdziecie Państwo TUTAJ.


zdjęcia: parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.