Łuków

Wiosna już jest. Mamy dowody

Region Wt. 21.03.2023 08:23:09
21
mar 2023

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Dzień wcześniej, dokładnie o godzinie 22.24 przyszła wiosna astronomiczna. I mamy już na to dowody, czyli zdjęcia od naszych Czytelników.

1 marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna, która potrwa do końca tego miesiąca. 20 marca, dokładnie o godzinie 22.24 rozpoczęła się wiosna astronomiczna. Natomiast dziś, 21 marca jest ten dzień, kiedy rozpoczyna się wiosna kalendarzowa. Czekamy teraz jeszcze na pełnię wiosny fenologicznej, czyli na ten moment, gdy drzewa zaczynają kwitnąć, a trawa robi się zielona.

Wiosennie jest już w naszych ogrodach i na przydomowych zieleńcach. Widać to na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszych Czytelników, i za które bardzo dziękujemy. Wśród tych zdjęć są też kadry z ogrodu Eltado w Ławkach, które nadesłał do nas Pan Tadeusz z Łukowa. Do zdjęć dołączył relację z wizyty w ogrodzie:

„Wybrałem się do swojego ogrodu Eltado w Ławkach na kilka godzin przed rozpoczynającą się kalendarzową wiosną 2023. Temperatura w cieniu plus 17 st. C, latające pszczoły, nie uchwytne dla fotoreportera motyle oraz kwitnące krokusy i bazie wierzby sachalińskiej – smocza dodają uroku. Uwagę zwraca ilość kretowisk. Puste bocianie gniazdo czeka na lokatorów, a miniaturki z ubiegłego roku też czekają. Mieszkańcy Ławek twierdzą, że widziano lecącego bociana i klucz żuawi. Pozdrawiam wszystkich miłośników kwiatów i życzę miłego oglądania fotek.”


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.