Łuków

13-lecie Koła Przyjaciół w Zalesiu

19
wrz 2023

13-lecie istnienia obchodziło w niedzielę, 17 września Koło Przyjaciół KRP z Zalesia k. Łukowa

Spotkanie rozpoczęło się od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Na początku uroczystości głos zabrał ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny duszpasterz Kół Przyjaciół KRP. - Od 31 lat radio niesie Dobrą Nowiną i Wy, którzy wspieracie rozgłośnię, macie w tym swój wielki udział. Dziękujemy. Bardzo się cieszę, że pani prezes przekazała Wam materiały formacyjne na październik i listopad. Koła to formacja, a także spotkania. Już teraz serdecznie Wam zapraszam w sobotę, 20 stycznia do Radzynia Podlaskiego na spotkanie opłatkowe. Chcemy się spotkać ze wszystkimi członkami kół. Ksiądz biskup już sobie ten termin zarezerwował. O to samo proszę Was - spotkajmy się w Radzyniu Podlaskim– podkreślił.

Jadwiga Turska, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Zalesiu powitała słuchaczy i przedstawicieli rozgłośni. – Dziś obchodzimy 13. rocznicę działalności, jest w nas w kole 17 osób. Regularnie przyjeżdżamy do radia na modlitwę różańcową. Ostatnio na różaniec przyjeżdża także „młodzież bierzmowana” z naszego Zalesia. To inicjatywa pani Danusi Królak. Dziś na spotkanie przyszły dziewczęta, cieszymy się z obecności młodych osób – zaznaczyła.

Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnień. Obecna na spotkaniu Maria Zalewska, założycielki koła opowiedziała m.in. o tym, kto ją zainspirował do nawiązania współpracy z rozgłośnią. - To była inicjatywa mojego męża. Odmawialiśmy różaniec codziennie wieczorem. Młodszy brat męża jeździł do studia na modlitwę. Mąż powiedział, że warto, byśmy w Zalesiu założyli koło. Najpierw pojechaliśmy do radia na różaniec. Następnie zadzwoniliśmy do ks. Dariusza Denisiuka i ustaliśmy termin spotkania założycielskiego, i tak to się wszystko zaczęło - stwierdziła.

Codzienne życie mieszkańców, zaangażowanie w życie parafii oraz współpraca z rozgłośnią to główne tematy poruszone podczas spotkania.
Przedstawiciele rozgłośni dziękują za miłe spotkanie. Z okazji 13. rocznicy istnienia życzą zdrowia, opieki Matki Bożej i niegasnącej motywacji do działania.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Symanowicz
+48.515869707

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.