Łuków

20-lecie Koła Przyjaciół KRP w Szaniawach

18
wrz 2023

20-lecie istnienia świętowało Koło Przyjaciół KRP w Szaniawach. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w niedzielę, 17 września.


O godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szaniawach rozpoczęła się Msza Św. sprawowana w intencji słuchaczy z Koła Przyjaciół KRP. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Antoni Przybysz, proboszcz parafii, a homilię wygłosił ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny duszpasterz Kół Przyjaciół. Po Eucharystii słuchacze udali się do pobliskiej sali w OSP, tam miał miejsce poczęstunek.

Na początku spotkania głos zabrał ks. Grzegorz Suwała. – Chcielibyśmy, żeby w Kołach Przyjaciół było więcej formacji, dlatego podczas festynu przekazaliśmy materiały formacyjne. Już dziś serdecznie zapraszam 20 stycznia na spotkanie opłatkowe do Radzynia Podlaskiego. To zaproszenie kieruję do wszystkich słuchaczy z kół – podkreślił. Ks. Grzegorz Suwała złożył także gratulacje z okazji 20-lecia koła i podziękował Bożenie Chmiel, prezesce oddziału oraz jej poprzedniczkom. Słowa podziękowania skierował także do ks. kan. Antoniego Przybysza.

Do zebranych zwróciła się Bożen Chmiel, prezeska koła. – Chciałabym serdecznie wszystkim paniom podziękować, szczególnie tym, które są z nami od początku. 20 lat to jest mnóstwo czasu, od tylu lat wspierają to radio. Udało nam się, dzięki Bogu, powiększyć koło. Mam taką ambicję, by dogonić pod względem liczebności koło z Terespola, bo to bardzo duże koło. Byłyśmy na spotkaniu opłatkowym, wielkanocnym, teraz niedawno na festynie – wyliczyła. Prezeska podziękowała wszystkim za obecność. Wyraziła także wdzięczność wobec młodego akordeonisty - Piotra Szadkowskiego, który podczas spotkania zaprezentował utwory religijne, a także biesiadne.

Ks. kan. Antoni Przybysz, proboszcz parafii nie krył zadowolenia z powodu działalności Koła Przyjaciół w Szaniawach. - Im więcej takich grup jest, tym więcej jest Kościoła. Cieszę się, że to koło nie zwija się, a rozwija. Niech rozkwita dalej. Bardzo się z tego cieszę. W obecnych czasach Kościół musi być obecny w mediach, zachęcam do korzystania z Katolickiego Radia Podlasie, portalu podlasie24.pl i telewizji Faro – zaznaczył.

Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują za organizację spotkania. Życzą Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wielu kolejnych lat działalności.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Joanna Symanowicz
+48.515869707

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bożena Chmiel Niedz. 24.09.2023 03:11:32

Dziękujemy za wszystko...♥️🙏🤗