Drohiczyn

7 października świętem patronalnym Kół Żywego Różańca

Kościół Śr. 07.10.2020 09:50:00
07
paź 2020

7 października Kościół obchodzi Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Kół Żywego Różańca. Z tej racji Koła Różańcowe w diecezji drohiczyńskiej podejmują inicjatywę całodziennej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Członkowie Kół Różańcowych zachęcają do wspólnej modlitwy w intencji dziękczynnej za Cud nad Wisłą oraz prosząc, by chronić dziś rodziny i młodych ludzi przed zalewem ateizacji i demoralizacji.

Ks. Roman Kowerdziej moderator diecezjalny Kół Żywego Różańca diecezji drohiczyńskiej, podkreśla jak ważna jest modlitwa wspólnotowa i jak wiele można wyprosić modląc się na różańcu - Maryja w licznych objawieniach mówiła, że modlitwą różańcową można wyprosić wiele łask, łącząc różaniec z adoracją i modlitwą wspólnotową wypraszać można błogosławione owoce, podkreśla diecezjalny opiekun wspólnot Maryjnych.


W roku 1571 – św. Pius 5. ustanowił święto Matki Bożej „od Różańca” i polecił je obchodzić „na pamiątkę zwycięstwa pod Lepanto i ku czci „Błogosławionej Dziewicy” każdego roku 7 października. Jest to święto patronalne Kół Różańcowych.


Osoba należąca do Koła Żywego Różańcowego codziennie odmawia jedną tajemnicę różańca z krótkim rozważaniem, jednak zyskuje łaski takie jak odmawiając cały różaniec, ponieważ modlitwa członków Koła składa się na cały różaniec.


O modlitewnej inicjatywie Kół Różańcowych w diecezji drohiczyńskiej, ale też o wielkiej sile modlitwy różańcowej z ks. Romanem Kowerdziejem moderatorem diecezjalnym Kół Żywego Różańca diecezji drohiczyńskiej, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


   POSŁUCHAJ


Foto: ABol / Archiwum


ABol [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.