Diecezja siedlecka

Adwent, jako modlitewne oczekiwanie na przyjście Jezusa

Kościół Pon. 04.12.2023 10:01:46
04
gru 2023

W niedzielę, 3 grudnia w Kościele katolickim rozpoczął się Adwent, czyli czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Liturgia tego okresu budzi w nas nastrój nadziei, tęsknoty i radosnego oczekiwania, jednocześnie wzywając wiernych do nawrócenia i przemiany serc.

Ks. Roman Wojtczuk, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie, wprowadzając w niedzielną liturgię, zwrócił uwagę na fakt, że Adwent to czas modlitewnego oczekiwania, a chrześcijanin jest człowiekiem oczekiwania. To też moment na przygotowanie serc na przyjście Jezusa i właściwe zrozumienie symboliki światła i Rorat, które odprawiane są ku czci Maryi Panny, na pamiątkę przyjęcia od Archanioła Gabriela nowiny zwiastującej, iż zostanie Matką Syna Bożego. Maryja, w szczególny sposób, także oczekiwała na Życie, które wzrastało pod Jej sercem.

Biskup Siedlecki, Kazimierz Gurda, w liście pasterskim do wiernych Kościoła Siedleckiego na Adwent 2023 r. również zwrócił uwagę, że „Słowo Boże, które dla Kościoła jest źródłem mądrości, wzywa nas dzisiaj do czuwania, aby nie utracić bliskości, obecności i ciągłego przychodzenia Boga do nas.”

Od pierwszej niedzieli Adwentu, możemy też w parafiach diecezji siedleckiej kupić Świece Caritas, które pomagają zbierać środki na pomoc dzieciom. Świeca jest znakiem obecności nowo narodzonego Chrystusa przypominającym o tym, by w naszych sercach znalazło się miejsce dla potrzebujących. Akcji towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.