Biała Podlaska

Akcja charytatywna Koła Przyjaciół KRP w Choroszczynce

03
gru 2023

Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie działające przy parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Choroszczynce nie kończy swej misji jedynie na wspieraniu modlitwą i ofiarą diecezjalnej rozgłośni, ale stara się wychodzić z pomocą wszystkim potrzebującym pomocy.

W sobotę, 2 grudnia zainaugurowana została akcja charytatywna na rzecz Fundacji Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, prowadzonego przez naszą diecezję siedlecką. Rodzina Radiowa z parafii Choroszczynka rozpoczęła pieczenie i przyozdabianie pierników świątecznych, które będą od przyszłej niedzieli rozprowadzane po Mszach świętych w parafii. Pomysł na takie wspólne działanie zrodził się jakiś czas temu i dziś doczekał się realizacji. Ks. Adam Karcz - proboszcz parafii, bardzo wspiera działania Koła Przyjaciół i mobilizuje grupę do dużej aktywności na rzecz społeczności lokalnej. Należy wspomnieć również o zaangażowaniu nowej Pani Prezes Koła KRP, Heleny Kłąb, która pozostaje w stałym kontakcie z radiem i jest „motorem napędowym” wszystkich akcji.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w intencji Katolickiego Radia Podlasie, jego dobrodziejów i całej Radiowej Rodziny, którą poprowadził ks. Grzegorz Suwała, diecezjalny asystent Kół Przyjaciół. Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, wymiany doświadczeń i wyrazem troski o potrzebujących. Zachęcamy do wspierania takich dzieł i organizowania różnych akcji na rzecz, tych, którzy potrzebują naszego zrozumienia i pomocy.

Dziękujemy Państwu Helenie i Krzysztofowi Kłąb za zorganizowanie całości spotkania i życzliwe przyjęcie nas w progach swojego domu. Podziękowania kierujemy do tych, którzy wykonywali żmudną pracę pieczenia i zdobienia pierników: Urszuli Zielińskiej, Magdzie Kulikowskiej, Urszuli Soćki, Jadwigi Trzmielewskiej, Czesławie Makowskiej, Mieczysławowi Kukawskiemu, Marii Kukawskiej, Magdalenie Markowskiej, Bogusławie Makule i Katarzynie Makowskiej.Sekretarz Koła Przyjaciół KRP w Choroszczynce

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Maciej Niedz. 03.12.2023 14:14:59

Niesamowite ile miłości w tych ludziach!

Halina Pon. 04.12.2023 10:44:55

Nareszcie nasze koła doczekały się opiekuna z prawdziwego zdarzenia! Dziękujemy. Jak za dawnych lat z księdzem Darkiem a może i nawet lepiej.