Biała Podlaska

Chorzy u stóp Kodeńskiej Matki

02
lip 2024

Co roku 2 lipca do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej pielgrzymują osoby chore, niepełnosprawne oraz ich rodziny i opiekunowie, by u Kodeńskiej Matki wypraszać potrzebne łaski. Uroczystej Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej - Matki Jedności. Tego dnia osoby borykające się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, z terenu całej diecezji siedleckiej pielgrzymują do Kodeńskiego sanktuarium, żeby wspólnie modlić się i wypraszać potrzebne łaski. Tak też było dzisiaj. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

Do Kodnia jak co roku przyjechały setki pielgrzymów, którzy mieli okazję wysłuchać konferencji „Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie Imię Pańskie błogosławione” (Hi 2,21) Granice życia, którą wygłosił ks. Paweł Siedlanowski, była również modlitwa różańcowa w intencji osób chorych i cierpiących.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.


W trosce o chorych i pozostających w domach, Msza św. była transmitowana przez Katolickie Radio Podlasie, a całe wydarzenie można było śledzić na kanale Youtube Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej FARO.TV.
Fot. ks. Paweł Broński/Izabela Chajkaluk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.