Diecezja drohiczyńska

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

28
mar 2024

W Wielką Środę od lat w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach odbywa się droga krzyżowa ulicami miasta. Także w tym roku zgodnie z tą utrwaloną przez lata tradycją w środę, 27 marca odbyła się Miejska Droga, wspólna modlitwa jednocząca mieszkańców Siemiatycz wokół krzyża, który biorą na swoje ramiona i niosą jako świadectwo wiary i jeden z etapów przygotowania do Świąt Zmartwychwstania.

Procesja z krzyżem na kilkukilometrowej trasie zatrzymała się 14 razy, a wierni wsłuchiwali się w rozważania odczytywane przez proboszcza parafii ks. Jerzego Cudnego. Słowa podążały za Chrystusem w Jego drodze na Kalwarię, opisując Jego ból ponoszony dla naszego zbawienia. Każda ze stacji była inspiracją do krótkiego rachunku sumienia zwracając uwagę na kolejne nasze grzechy. Rozważania podkreślały odpowiedzialność każdego z nas za Kościół.

Krzyż kolejno niosły na ramionach grupy mieszkańców – matki, ojcowie, kobiety, mężczyźni, babcie, dziadkowie, osoby samotne – wdowy i wdowcy, młodzież i dzieci, służba zdrowia, siostry zakonne, kapłani i wszyscy, którzy czuli takie pragnienie. O bezpieczeństwo uczestniczących w nabożeństwie zadbała siemiatycka policja – tym razem na motocyklach.

Po zakończonym nabożeństwie drogi krzyżowej jej uczestnicy weszli do kościoła, by przyjąć komunię św. I tak, umocnieni modlitwą parafianie wkroczyli w Triduum Paschalne.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Vanitas Vanitatum Czw. 28.03.2024 13:53:53

Mt 6,5-6 Kazanie na Górze "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

Memento Mori Wt. 02.04.2024 16:20:30

Ktoś chyba chciałby zamknąć katolików w domach? A może do katakumb jeszcze? Poza tym to Pismo Święte trzeba rozumieć i umieć interpretować a nie tylko "umieć cytować".