Sokołów

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej

23
paź 2023

Co roku społeczność salezjańska spotyka się w jednej ze szkół z Inspektorii Warszawskiej, żeby uroczyście świętować Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej. W tym roku ten zaszczyt przypadł Zespołowi Szkół Salezjańskich. 21 października przedstawiciele wspólnot salezjańskich oraz szkół salezjańskich zebrali się w sali Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Szczególną okazją do świętowania były nadchodzące imieniny ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego. Zgodnie z tradycją salezjańską, sięgającą czasów ks. Bosko, imieniny przełożonego są świętem całej wspólnoty salezjańskiej.

Spotkanie miało jeszcze inny, nie mniej ważny powód – od początku roku szkolnego najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą uczyć się w nowym, pięknym budynku. W sobotę został on uroczyście poświęcony i otwarty.

Wśród zgromadzonych gości był oczywiście ksiądz Inspektor Tadeusz Jarecki, ale również radca generalny ds. duszpasterstwa młodzieży ks. Miguel Angel Garcia Morcuende przybyły z Rzymu, radca regionalny ks. Roman Jachimowicz, radcy Inspektorialni, wikaria generalna - siostra Iwona Szymanik, ekonomka inspektorialna - siostra Renata Żołnierek. Nie zabrakło również delegacji młodzieży z poszczególnych szkół Inspektorii Warszawskiej.

Motywem przewodnim nowego roku szkolnego i formacyjnego jest przygotowanie do 200. rocznicy snu Janka Bosko, którego obchody są planowane na rok 2024 r. Z tej okazji zebrani mogli obejrzeć inscenizację przygotowaną przez wychowawczynie i uczniów klas trzecich naszej szkoły podstawowej.

- Wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie, który jest reprezentacyjnym zespołem naszego miasta i koncertując na całym świecie rozsławia Sokołów, Podlasie i Polskę. Wśród tancerzy było i jest wielu uczniów naszej szkoły. Dzień ten, to też okazja, żeby kolejny raz podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby dzieci i młodzież naszych szkół miały jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju. Za okazaną życzliwość i pomoc - dziękujemy z całego serca - podkreślili organizatorzy.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Paweł Kryszczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.