Pielgrzymka

Dziewiąty dzień w drodze

09
sie 2023

Od dziewięciu dni pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę są w drodze. 9 sierpnia przejdą ponad 35 km. Pątniczki Martyna i Oliwia są koleżankami ze szkoły. Wspólnie wyruszyły na pielgrzymi szlak – to ich pierwsza pielgrzymka.

Pątniczki podkreślają, że pielgrzymowanie ma dla nich ważny wymiar duchowy. Nastolatki starają się też dobrze wyglądać na trasie, zrobiły sobie warkoczyki, by mniej czasu poświęcać fryzurze.

Dzisiejsza trasa z Dzielnej do Aleksandrowa, to jeden z bardziej wymagających odcinków pielgrzymki. Trasa wynosi ponad 35,4 km - jeden z bardziej wymagających odcinków pielgrzymki. Jednocześnie jest to najdłuższy jednodniowy odcinek, jaki został do przejścia w drodze na Jasną Górę.

Pielgrzymi tradycyjnie wstali dziś o 5 rano i rozpoczęli dzień Mszą Św. Konferencje głosi dziś ks. Piotr Zdzieborski, kierownik grupy bielsko – katedralnej w tym czasie grupę zielono – fioletową prowadzi ks. Łukasz Suszko. Ks. Daniel Radziszewski podzieli się doświadczeniem posługi misyjnej w Rosji.

W Dzielnej dołączyła do pielgrzymów młodzież, która właśnie wróciła z Portugalii ze Światowych Dni Młodzieży, wtorkowy Apel Jasnogórski poprzedzony był wieczorem świadectw.

Dziś pielgrzymi modlą się o synowskie posłuszeństwo i miłość wobec Następcy świętego Piotra na ziemi, co nawiązuje do tematu dnia mówiącym o prymacie papieża.
Pielgrzymkowa statystyka:

Grupa fioletowo-zielona przeszła od początku pielgrzymki 272,3 km
Grupa żółta przeszła od początku pielgrzymki 256,4 km
Grupa pomarańczowa przeszła od początku pielgrzymki 240,2 km
Grupa niebieska przeszła od początku pielgrzymki 228,7 km

Tymczasem Agnieszka Bolewska-Iwaniuk na jednym z pielgrzymkowych postoi spróbuje rozwikłać zagadkę, jak dobrze wyglądać pomimo pątniczego trudu.


POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.