Garwolin

Garwolin: szli za Chrystusem

03
cze 2021

Około 4 tysięcy wiernych uczestniczyło w procesji eucharystycznej, która odbyła się podczas obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Zgromadzili się, by powiedzieć Chrystusowi o swojej miłości.

Po Mszy św. odprawionej o godz. 10:00, ulicami miasta wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem, która zatrzymywała się przy ołtarzach wykonanych przez Wspólnotę Neokatechumenalną, garwolińskich strażaków- ochotników, harcerstwo katolickie i rzemiosło. Parafianie wyszli na ulice, by pójść za Chrystusem, by On przeszedł obok ich domów, by przypatrzył się naszemu codziennemu życiu i wziął na swoje ramiona brzemię naszej codzienności, aby nam błogosławić, aby nas umacniać, prowadzić i wspierać. Podczas kazania mówi o tym i miłości do Boga ks. prałat Ryszard Andruszczak i podkreślał, że Chrystus chce naszego dobra, naszego szczęścia i naszej miłości. - Wierzyć, to być wdzięcznym Panu Bogu za wszystko, wdzięcznym za życie, za zdrowie, za to co posiadamy, wdzięcznym za rodzinę, dzieci, młodzież, wdzięcznym za każdy krok- artykułował kapłan. Przypomniał też o zachowaniach niektórych podczas pandemii i obowiązujących w związku z tym obostrzeń. - Jeszcze dziesięć dni temu wiedzieliśmy, że procesja będzie wokół kościoła, że nie będziemy mogli pójść ulicami naszego miasta. Czyż to nie jest cud, że dzisiaj prowadząc Chrystusa w tej złocistej monstrancji, jest nas kilka tysięcy ludzi. Czyż to nie jest cud, że w ten piękny czerwcowy dzień, dzisiaj Chrystus jest z nami, na ulicach naszego miasta, by nas widzieć, by błogosławić naszym domom, naszym rodzinom, by nieść nam swoją miłość i swoje błogosławieństwo- podkreślał ks. prałat.

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta OSP Garwolin, nowy chór parafialny i harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Skauci Europy, strażacy i wiele innych stowarzyszeń katolickich oraz dziewczynki sypiące płatki kwiatów.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.