Pielgrzymka

Idą i śpiewają - Drohiczyńska Pielgrzymka w drodze do Częstochowy

03
sie 2023

3 sierpnia Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska idzie trasą z Grębkowa do Cegłowa. Dziś pierwsza idzie grupa łochowska – żółta.

Wszystkie grupy są już razem. Poprzedniego dnia, 2 sierpnia grupy: bielsko-katedralna, łochowska, sokołowska i węgrowska spotkały się wieczorem przy kościele w Grębkowie na polu namiotowym. Wszyscy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

W trzecim dniu pielgrzymki na około 23-kilometrowym etapie pątnicy przechodzą trasę szybkiego ruchu, przechodzili też przez remontowane odcinki dróg. Po drodze gościli m.in. w Kałuszynie – gdzie jak co roku zostali przywitani przez księdza proboszcza i służbę liturgiczną. Tutaj też na pielgrzymów czekali strażacy i niezwykle życzliwi mieszkańcy.

Konferencje tego dnia głosi ks. Piotr Arbaszewski.

Ten właśnie dzień może pokazać ilu pielgrzymów zostanie na trasie, bo nie ma już odprowadzających, lub są oni bardzo nieliczni.

Pielgrzymkowe wędrowanie jak zawsze uzupełnia muzyka. Z grającymi i śpiewającymi pątniczkami z Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.  POSŁUCHAJFoto: ks. Maciej Domańszczyński

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.