Biała Podlaska

IV Dzień Nowenny do św. Michała Archanioła w bialskiej parafii

24
wrz 2023

W kolejnym dniu modlitwy nowennowej, wstawiennictwu św. Michała Archanioła zostały powierzone małżeństwa, a szczególnie te świętujące jubileusze oraz przeżywające trudności jak również narzeczeni, którzy przygotowują się do przyjęcia tego sakramentu.

Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz, zaś koncelebransami byli ks. prał. Tadeusz Lewczuk i ks. Michał Gosk. Ukazując szczególną godność człowieka, do której został on wywyższony przez Boga, kaznodzieja wskazywał, że właśnie o to podjął walkę ze złym duchem św. Michał Archanioł. „Ta godność realizuje się w sakramencie małżeństwa. W konkrecie życia, potrzeba abyście jako małżonkowie podjęli swoistą walkę o świętość sakramentalną i rodzinną, małżeńską modlitwę, wzajemną troskę wyrażaną w drobnych gestach, a nade wszystko poprzez małżeński dialog" – wskazywał ks. Michał.

W nowennie udział biorą także kandydaci do sakramentu bierzmowania, który w dniu odpustu zostanie im udzielony przez posługę biskupa Kazimierza Gurdy. We wspólnej modlitwie uczestniczą nie tylko parafianie, ale również mieszkańcy miasta, jak również okolicy.

W niedzielę 24 września o godz. 19.00 sprzed kościoła św. Anny przy ul. Warszawskiej wyruszy procesja do kościoła św. Michała przy ul. Pokoju.

Szczególnym znakiem będzie figura św. Michała Archanioła na co dzień znajdująca się w kaplicy z przeznaczeniem do nowo budującego się kościoła. Autorem tego srebrno – bursztynowego dzieła jest znany gdański artysta Mariusz Drapikowski. Jego studio jest wykonawcą m.in. bursztynowej i smoleńskiej sukienki do wizerunki Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie jak również innych podobnych dzieł o charakterze sakralnym.Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.