Biała Podlaska

Jerycho Młodych 2024

17
maj 2024

Już 31 maja, w Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie pod hasłem „Uwierz!” rozpocznie się kolejne Jerycho Młodych – spotkanie młodzieży diecezji siedleckiej. Wśród gości m.in.: o. Tomasz Maniura OMI, dr Agata Rujner, Anna Bonk, Krzychu Jezuita, Maja i Krzysztof Sowińscy, Jakub Wachnik, Arkadio i Michał Szczygieł.

31 maja młodzi diecezji siedleckiej zgromadzą się w Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie na kolejnym Jerychu Młodych. Tym razem będzie trwało aż 3 dni – od 31 maja do 2 czerwca.

Hasło spotkania brzmi „Uwierz!”. W Dziejach Apostolskich cudownie uwolniony św. Paweł kieruje taką zachętę do strażnika, gdy ten, na widok otwartych drzwi więzienia, podejmuje decyzję o samobójstwie. – Chcemy, aby to słowo bardzo mocno wybrzmiało w uszach ludzi młodych – jako nadzieja i wskazówka, co mają zrobić, aby ich życie nabrało sensu. W beznadzieję porażki chcemy młodym przynieść wiarę w Jezusa, bo tylko ona może dźwigać nas z naszych upadków. Codzienność to przede wszystkim relacje, pasje i modlitwa – i właśnie te aspekty życia młodych będą przedmiotem naszych rozważań przez trzy dni Jerycha – zwracają uwagę organizatorzy.

Na uczestników festiwalu czeka bogaty program – konferencje wygłoszą o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za Festiwal Młodych w Kokotku, Ania Bonk, prowadząca w social mediach profil Trzymam Cię za Słowo oraz Krzysztof Dzieńkowski SJ, znany jako Krzychu Jezuita. Świadectwem podzielą się ewangelizatorzy Maja i Krzysztof Sowińscy, siatkarz Jakub Wachnik i Kinga Kruszewska z Fundacji Leny Grochowskiej, a koncerty zagrają Arkadio i Michał Szczygieł.

W czasie wydarzenia nie zabraknie codziennej mszy świętej, okazji do spowiedzi i konsultacji psychologicznej, adoracji i koncertu uwielbienia prowadzonego przez zespół „Z Bogiem”. Na uczestników będzie czekała również „strefa relaksu”.

Ponadto organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach – w ofercie znalazły się m.in. zajęcia poświęcone modlitwie, liturgii, przeżywaniu kobiecości i męskości, odkrywaniu i wykorzystywaniu talentów, funkcjonowaniu mediów, a także warsztaty sportowe, taneczne i aktorskie.

Pełna lista i opis dostępne TUTAJ

Chęć udziału w Jerychu Młodych można zgłaszać indywidualnie lub grupowo przez odpowiedni formularz dostępny na stronie https://cdmsiedlce.pl/zapisy-jerycho. Koszt udziału w wydarzeniu to 80 zł. Dodatkowe informacje dostępne są na Facebooku https://www.facebook.com/jerychopratulin i https://www.facebook.com/cdmsiedlce.
Dla osób, które nie zapiszą się na całe wydarzenie, ale będą chciały uczestniczyć w koncertach Arkadio i Michała Szczygła, wstęp na ten punkt programu będzie biletowany (40 zł, płatne na miejscu).

***
Jerycho Młodych organizowane jest od 2009 r. w różnych miejscach diecezji siedleckiej – na przestrzeni lat w Pratulinie, Kostomłotach, Kodniu i Woli Gułowskiej spotkało się już prawie 150 000 młodych ludzi.

Organizatorami Jerycha Młodych są Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej i Fundacja Nieprzeciętni.
Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Lubelskiego, biskup siedlecki Kazimierz Gurda i biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Partnerzy wydarzenia: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Samorząd Województwa Lubelskiego, Gmina Rokitno, Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

Partnerzy medialni: portal Podlasie24.pl, Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie, Faro TV.
Info. Prasowe
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.