Biała Podlaska

Kodeń: chcą odbudować Dom Pielgrzyma

Kościół Pt. 13.11.2020 16:35:00
13
lis 2020

W nocy 11/12 listopada w Kodniu spłonęła część nowego skrzydła Domu Pielgrzyma w Kodniu. Ojcowie Oblaci zamierzają odbudować budynek.

- W nocy z 11/12 listopada w części zabudowań Domu Pielgrzyma w Kodniu wybuchł pożar, w którym nikt nie ucierpiał. Na początku pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za słowa solidarności i pomoc. Jednostkom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej za ofiarną służbę ratowniczą, biskupom: Kazimierzowi Gurdzie oraz Grzegorzowi Suchodolskiemu za przybycie i wsparcie, przedstawicielom władz wojewódzkich i samorządowych, a także mieszkańcom Kodnia - mówi o. Paweł Gomulak OMI, Koordynator Medialny Polskiej Prowincji.

Zniszczeniu uległa część kompleksu Domu Pielgrzyma w Kodniu. Chodzi o element konferencyjno -mieszkalny, oddany do użytku w 2012 roku, który był ubezpieczony. Ogień strawił poddasze oraz najwyższe piętro, na którym znajdowały się pokoje gościnne. Uszkodzeniu uległy również poniższe kondygnacje budynku. Pozostałe części Domu Pielgrzyma funkcjonują dalej normalnie według bieżących rozporządzeń epidemicznych.

- W związku z wysuwanymi hipotezami na temat przyczyn pożaru, apelujemy o powściągliwość. Ocena przyczyn należy do odpowiednich służb państwowych - zaznacza Paweł Gomulak OMI, Koordynator Medialny Polskiej Prowincji.

Dom Pielgrzyma w Kodniu utrzymuje się z ruchu pielgrzymkowego, który w czasie pandemii został wstrzymany. Odpowiadając na płynące pytania o możliwość wsparcia odbudowy zniszczonej części budynku, został wydzielony specjalny rachunek bankowy:

Bank Pekao SA oddział w Białej Podlaskiej

38 1240 2177 1111 0010 6854 7667

„Na odbudowę Domu Pielgrzyma”

Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom składamy wyrazy podziękowania.o. Paweł Gomulak OMI
Koordynator Medialny Polskiej Prowincji

DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.