Biała Podlaska

Kodeń: Dzień Dobra siedleckiej Caritas

23
kwi 2023

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz drugi obchodziła „Dzień dobra”. Jest to coroczne święto wszystkich Caritas w naszym kraju. W tym roku uczestniczy spotkali się w Kodniu gdzie trwają przygotowania do wielkiego jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

W sobotę , 22 kwietnia pracownicy, uczestnicy, podopieczni oraz wolontariusze Caritas spotkali się na wspólnym świętowaniu. Było przewidzianych sporo atrakcji m.in. gry i zabawy na świeżym powietrzu, pokazy służb mundurowych - Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Punktem kulminacyjnym całego świętowania była Msza święta w bazylice, której przewodniczył ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.W rozmowie z Radiem Podlasie ks. Paweł Zazuniak podkreślał jak ważna jest Eucharystia podczas takich wspólnych spotkańBiskup Siedlecki Kazimierz Gurda w liście skierowanym do wszystkich pracowników, wolontariuszy oraz podopiecznych Caritas napisał: „Dzień Dobra” to święto, które powstało, aby pokazać, jak dużo dobra dzieje się codziennie w Caritas przez cały rok. Jest to okazja do zauważenia i dowartościowania wszystkich, którzy wkładają swoje serce i pracę, by pomagać innym. Hasło, które nam przyświeca, to „spotkanie”. „Dzień Dobra” będzie spotkaniem z Chrystusem, braćmi i siostrami i z samym sobą”

W ramach „Dnia Dobra” powstały na terenie diecezji siedleckiej „Bijące Serca”, czyli lokalne inicjatywy, przygotowane przez osoby związane z Caritas. Zorganizowano m.in. Dni Otwarte w 13 placówkach Caritas, a także wydarzenia przygotowane przez 31 Szkolnych Kół Caritas, dwie świetlice Caritas, a wśród nich: kiermasze, prezentacje, zawody sportowe, gry i zabawy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.