Diecezja siedlecka

Koło Przyjaciół KRP z Tchórzewa świętowało 16. rocznicę istnienia

21
lis 2022

W sobotę, 19 listopada parafialny oddział Koła Przyjaciół KRP z Tchórzewa zorganizował uroczystość z okazji 16-lecia działalności.

Spotkanie rozpoczęła Msza Św. sprawowana w intencji słuchaczy z Tchórzewa. Homilię wygłosił ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Kół Przyjaciół.  W nawiązaniu do Ewangelii kapłan poruszył temat małżeństwa i jego roli w życiu doczesnym oraz wiecznym. – Człowiek ma pragnienie wyłączności, bliskości, bycia z kimś na całe życie. To wszystko otrzymuje w małżeństwie. Dlatego jest to 6. przykazanie – Nie cudzołóż. Po to, byśmy się nie ranili. Małżeństwo to przestrzeń, dzięki której mamy się nawzajem zbawić. W małżeństwie jest ta współodpowiedzialność za współmałżonka w kontekście życia wiecznego – podkreślił ks. Paweł Broński.

Po Eucharystii delegacje zaproszonych kół złożyły życzenia Helenie Iwanowskiej, prezesce Koła Przyjaciół w Tchórzewie. W imieniu dyrekcji i zespołu Katolickiego Radia Podlasie gratulacje i życzenia złożył ks. Paweł Broński.

W sobotnim spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół działających w Karczach, Krynicy i Suchożebrach.Js

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.