Diecezja siedlecka

Koncert kolęd w Kąkolewnicy

30
sty 2023

Kończy się czas śpiewania kolęd. W niedzielę, 29 stycznia w kościele parafialnym w Kąkolewnicy odbył się koncert kolęd zatytułowany „Wspólne kolęd śpiewanie”. Kolędy i pastorałki zaśpiewały trzy zespoły z parafii Kąkolewnica: Podlasianki z Lipniak, Różanki z Żakowoli Starej i zespół Wrzos z Kąkolewnicy oraz chór parafialny z Kąkolewnicy.


- Radością naszą jest służyć i wielbić Pana śpiewem. Mamy mnóstwo pieśni na różne okresy w kościele – mówi Elżbieta Kot.
- Chwalimy Boga w każdą niedzielę. Należę do chóru 55 lat - mówi Stanisława Głowniak.
Chór parafialny w Kąkolewnicy prowadzi organista Damian Rzewuski. - Chcemy w naszym środowisku popularyzować piosenki religijne. Tym razem spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu – mówi Sławomir Woch kierownik muzyczny zespołu Wrzos z Kąkolewnicy.
- Koncert kolęd nie jest to tylko wydarzeniem kulturalnym ale jest to też wydarzenie religijne. Koncerty takie mają za zadanie wzbudzić wiarę. Kolędy, pieśni religijne mają ukierunkować człowieka na Pana Boga, przypomnieć o tajemnicach naszej wiary - powiedział Radiu Podlasie ksiądz Łukasz Wirtek wikariusz parafii Kąkolewnica
Relacja Sławomira Karczewskiego


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.