Garwolin

Koncert muzyki wielkopostnej i pasyjnej w garwolińskiej Kolegiacie

04
mar 2024

W niedzielę, 10 marca o godzinie 19.00 w garwolińskiej Kolegiacie odbędzie się koncert muzyki wielkopostnej i pasyjnej „Zawitaj Ukrzyżowany”. W wydarzeniu wezmą udział: Chór Rodzinny Kolegiaty w Garwolinie, Młodzieżowy Zespół Wokalny oraz kwartet smyczkowy studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W programie koncertu znajdą się opracowania pieśni wielkopostnych i pasyjnych, a także kompozycje przeznaczone na ten czas roku liturgicznego. Nie zabraknie również utworów kameralnych.

Chór Rodzinny, który powstał ponad rok temu przy Kolegiacie, stara się dbać o godny poziom muzyki w czasie liturgii. Praca zespołu obejmuje nie tylko regularne próby. Chórzyści biorą udział w warsztatach wokalnych, poszerzając swoje umiejętności pod okiem doświadczonych w zakresie chóralistyki muzyków. Zespół spotkał się w ubiegłym roku na wakacyjnych warsztatach chóralnych, których zwieńczeniem był koncert ku czci patronki Garwolina pt. „Muzyka św. Anny”. Przy takich okazjach chór ma możliwość wykonywania muzyki z zawodowymi instrumentalistami.

Młodzieżowy Zespół Wokalny działa przy parafii już trzy lata. Mimo kameralnego składu potrafi wypełnić kolegiatę brzemieniem żeńskich głosów. Zespół obok współczesnych utworów liturgicznych, wykonuje również chorał gregoriański. Stała praca nad repertuarem, podobnie jak w przypadku chóru, przeplatana jest spotkaniami warsztatowymi. Oba zespoły pracują pod kierunkiem Damiana i Anny Mączarskich.

Akompaniamenty i utwory instrumentalne podczas koncertu 10 marca wykona kwartet smyczkowy studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Patronat medialny sprawuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.