Łuków

Łuków: przygotowania do pielgrzymki

16
lip 2021

Trwają ostatnie przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z Łukowa wyruszą dwie grupy: 14A i 14B. Z dekanatu adamowskiego wyjdzie grupa 14C. Po rocznej przerwie ponownie każdy kto chce, będzie mógł wyruszyć na pielgrzymi szlak.

Zapisy na pielgrzymkę trwają. Trwa także poszukiwanie osób, które podczas drogi na Jasną Górę chciałby posługiwać w służbach pielgrzymki: medycznej, porządkowej, muzycznej, liturgicznej i technicznej. Spotkanie służb pielgrzymkowych w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, skąd wyrusza grupa 14B, odbędzie się 25 lipca po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Jeżeli ktoś nie możesz być na spotkaniu, a chce być w służbie pielgrzymkowej, może napisać bezpośrednio do księdza przewodnika. Grupa 14B poszukuje też jeszcze kierowcy z samochodem typu VAN do wożenia zaopatrzenia dla łukowskiej PPP czyli dla grup: 14A, 14B i 14C.

Przygotowania do 41. PPP można śledzić na Stronie Pielgrzymka Podlaska. Tam zamieszczane są aktualne informacje. Jest tam też zaproszenie do udziału w konkursie, w którym można wygrać dwuosobowy namiot. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie krótkiego filmiku zachęcającego do udziału w pielgrzymce. Wygrają te trzy filmiki, które zbiorą najwięcej polubień.

41. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszy 31 lipca. Tego dnia na pielgrzymi szlak wyjdzie pierwsza grupa z Włodawy. Grupy z dwóch łukowskich dekanatów: 14A i 14B wyjdą 3 sierpnia. Grupa z dekanatu adamowskiego 14C wyruszy dzień później, 4 sierpnia. Wszyscy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 14 sierpnia.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook