Łuków

Misje Ewangelizacyjne w Celinach

10
cze 2023

W parafii św. Józefa w Celinach odbywają się Misiej Ewangelizacyjne. Misje trwają osiem dni. Rozpoczęły się w niedzielę 4 czerwca a zakończą w niedzielę 11 czerwca. Misjom Św. przewodniczą kapłani diecezji siedleckiej ks. Jarosław Oponowicz i ks. Rafał Kornilak. To czas duchowej odnowy. 10 czerwca do parafii Celiny przybyły Święte Znaki - kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Mszy św. przewodniczył Biskup Henryk Tomasik.

- Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za to, że jest wśród swego ludu niezależnie od tego jaki jest człowiek. Prosimy Matkę Najświętszą i naszych Męczenników o pomoc abyśmy byli strażnikami wiary, Kościoła i tymi, którzy budują jedność – mówił w homilii biskup.

- Zawsze widziałem dużą liczbę zasłuchanych osób. My jako misjonarze zasialiśmy ziarno. Co z tego wyniknie, to wie tylko Pan Bóg - mówi ks. Rafał Kornilak. - Treści, które głosiłem i jednocześnie ich słuchałem a także postaw tych ludzi będą dla mnie budujące. Mam nadzieję, że i w mojej duchowości te Misje wydadzą stokrotne owoce – dodaje misjonarz ks. Rafał Korniluk.

- Te Misje św. przyczyniły się do pogłębienia naszej wiary – mówią mieszkańcy Celin. - Jestem po operacji. Modlę się . Wczoraj przeszłam całą drogę krzyżową. Moja wiara się ożywiła. Odnowiłem się duchowo. Będę się starał być bliżej Boga. Modlę się , proszę Boga żebym mogła do końca swojego życia chodzić Kościoła Postanowiłem poprawić swoje słownictwo i nie obmawiać innych. Jestem bardzo zadowolony z Misjonarzy. Ich słowa trafiały do naszych serc – mówią wierni parafii Celiny

Zewnętrznym znakiem tych Misji jest pamiątkowa tabliczka umieszczona na Krzyżu z napisem „Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. W Tobie Panie Zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”.

SK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.