Sokołów Podlaski

Msza św. pogrzebowa śp. ks. Grzegorza Radziszewskiego

Kościół Wt. 23.08.2022 18:04:26
23
sie 2022

W parafii św. Jan Bosko w Sokołowie Podlaskim odbyły się we wtorek uroczystości pogrzebowe śp. ks. Grzegorza Radziszewskiego, salezjanina, który zginął w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Mszy św. przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk

Wikariusz inspektoralny Inspektorii Warszawskiej, ks. Piotr Sosnowski SDB, mówił w homilii, że zmarły miał swoistą pogodę ducha. Był spełnionym i szczęśliwym katechetą.
- Był człowiekiem zaangażowanym w to co robi. Jak śpiewał, to myślę, że w całym mieście było słychać jego głos. Nie robił czegoś na pół gwizdka. Starał się być autentycznie zaangażowany. Kochał Boga i Ojczyznę – mówił w homilii. POSŁUCHAJKolejna część uroczystości pogrzebowych odbędzie się 25 sierpnia w parafii Ofiarowania NMP w Różanymstoku. O godz. 12.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a po niej, o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. Po Eucharystii nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Śp. ks. Grzegorz Radziszewski SDB zmarł 6 sierpnia pielgrzymując do Medjugorie. Zginął w tragicznym wypadku autokarowym. Zmarł w wieku 53 lat. Połowę swojego życia przeżył w kapłaństwie.

Zmarłego kapłana żegnali:

Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Piotr Sawczuk. POSŁUCHAJks. Tadeusz Jarecki SDB, inspektor inspektorii warszawskiej salezjanów. POSŁUCHAJ
Teresa Oliwińska – dyrektor I Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. POSŁUCHAJ
Artur Gajlewicz – przedstawiciel rodziny zmarłego, burmistrz Dąbrowy Białostockiej. POSŁUCHAJKs. Stanisław Stachal – proboszcz parafii św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim. POSŁUCHAJMichał Lipiński - przedstawiciel wspólnot parafialnych. POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook