Radzyń Podlaski

Msza św. żałobna śp. ks. Czesława Jakubca

Kościół Czw. 05.11.2020 15:29:00
05
lis 2020

Blisko 30 kapłanów, rodzina i wierni parafii Brzozowica uczestniczyli we Mszy św. żałobnej w intencji zmarłego proboszcza parafii ks. Czesława Jakubca. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski, który również wygłosił homilię.

- Nikt z nas nie zna dnia ani godziny i z pewnością nie znał jej także ks. Czesław. Śmierć przyszła nieproszona, wtedy kiedy nikt nie był na to gotowy. Śmierć to jest ponowne przyjście Pana, który przychodzi aby upomnieć się nie tylko o ciało ale i o duszę człowieka. To jest wielka tajemnica wiary, w którym momencie życia człowieka Pan zapuka do niego ponownie. Dzisiaj żyjemy w takim czasie kiedy widzimy, że Pan puka jakby częściej i bardziej niespodziewanie. Ten czas pandemii i ta ilość pogrzebów zaczyna nas przerażać. Coraz więcej nas zaczyna myśleć o śmierci i podejmuje kroki duchowe aby na to nieoczekiwane spotkanie z Panem być przygotowanym.

- Po śmieci zmarły nic nie może już uczynić sam osobiście. Czeka na nasze modlitwy i na nasze chrześcijańskie akty przebaczenia i pojednania mówił w homilii bp. Grzegorz Suchodolski.

   

W imieniu dziekana dekanatu międzyrzeckiego, zmarłego kapłana pożegnał proboszcz parafii Kąkolewnica ks. kan. Janusz Sałaj. Ks. Czesław był mile widzianym gościem na plebanii w Kąkolewnicy. Przyjeżdżał by powiedzieć o swoich sukcesach duszpasterskich, podzielić się swoim doświadczeniem, poradzić się w różnych sprawach. Nie zawsze było mu łatwo i miło. Spotykał różne postawy ludzi. Przyjazne i życzliwe wspierające go ale też miał sytuacje trudne i bolesne. Pan uznał, że od 27 października jego miejsce jest w wieczności - mówił ks. kanonik Janusz Sałaj.

   POSŁUCHAJ

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z parafii Brzozowica, zmarłego ks. Czesława żegnał ks. Jarosław Oponowicz.

   POSŁUCHAJ

Za siedmioletnią pracę w parafii i miejscowej szkole w imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów dziękowała Katarzyna Wajszczuk.

   POSŁUCHAJ

W imieniu Rady Parafialnej kapłana pożegnał Rafał Matejek. W naszej pamięci ks. proboszcz Czesław pozostanie jako kapłan, który doskonale godził obowiązki duszpasterskie z tymi, które wynikały z funkcji proboszcza parafii. Przez 7 lat sprawowania swojej posługi w Brzozowicy śp. ks. Czesław dokonał tak wiele, że trudno sobie dziś wyobrazić kościół parafialny bez śladów jego dłoni.

   

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy będzie sprawowana 5 listopada o godz. 11.00 w Wilczyskach.

Śp. Ks. Czesław Jakubiec przeżył 60 lat w tym 35 lat pracy w kapłaństwie.

SK [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.