Siemiatycze

Msze Święte Roratnie w siemiatyckich parafiach

Kościół Pon. 04.12.2023 09:52:19
04
gru 2023

Msze Święte Roratnie są nieodłącznie związane z okresem Adwentu. Tradycyjnie Roraty sprawowano wcześnie rano – przed wschodem słońca, ale są też odprawiane wieczorem.

Roraty, to Msze Święte poświęcone Matce Bożej, a ich celem jest wspólne z Maryją oczekiwanie na narodziny Jezusa. Roraty rozpoczynają się wraz z nadejściem Adwentu i trwają przez cały jego okres. Na Roraty przynosimy lampiony, bądź świece. Nietrudno je zrobić – najlepiej wspólnie w rodzinie. Można też je kupić.

Parafie zapraszając na Roraty przygotowują też specjalne godziny dedykowane dzieciom. Tu niezbędna jest pomoc rodziców, by umożliwili dzieciom uczęszczanie na te Msze Św. Częstym zwyczajem też jest przynoszenie przez dzieci serduszek z zapisanymi dobrymi uczynkami. Losowana jest wówczas osoba, która do swojej rodziny zabiera na kilka dni figurkę Matki Bożej. Serduszka z dobrymi uczynkami mogą być później zawieszone na choince w kościele.

W Siemiatyczach w parafii pw. Wniebowzięcia NMP Msze Święte Roratnie sprawowane są w poniedziałki i soboty o godzinie 18.00, a w środy, o 6.15.

Roraty w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach są odprawiane w środy i soboty o godzinie 6.30 i 18.00.Foto: ABol/Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.