Diecezja siedlecka

Oazowy Dzień Wspólnoty w Radzyniu Podlaskim

27
lip 2023

27 lipca w Radzyniu Podlaskim odbył się Dzień Wspólnoty Oazowej. Do Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przybyli uczestnicy ośmiu oaz, które odbywają się na terenie diecezji siedleckiej. - Dawno nie mieliśmy tak licznego dnia wspólnoty. Jest około 450 osób. Doświadczamy tajemnicy Ducha Świętego, który działa w żywym Kościele – mówi ks. Kamil Duszek Diecezjalny Moderator Ruchu Światło Życie.

Najważniejszym punktem była Eucharystia. Mszy św. przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski. -  Nie budujcie Kościoła bez Ducha świętego – mówił w homilii biskup Grzegorz Suchodolski. - Nasze życie w Bogu jest procesem. Czasami są lepsze momenty i czasami są gorsze chwile, ale te najwspanialsze chwile pojawiają się wtedy kiedy dajemy Bogu czas, żeby do nas mówił. Poza wszystkimi newsami jest jeszcze jeden głos nie z tej ziemi, głos prawdy porządkujący moje życie – dodał.

- Dla nas to jest czas łaski ponieważ w codziennym zabieganym życiu często zagłuszamy głos Pana Boga. Często brakuje nam czasu, odwagi, sił żeby poszukiwać Go w codzienności. Tutaj jest czas odnowy, łaski, wzrastania i poszukiwania Pana Boga – mówi Anna Wójtowicz z oazy w Pratulinie, na co dzień mieszkanka diecezji warszawsko - praskiej.

- Pierwszy raz biorę udział w takich rekolekcjach. Widzę, że warto. Przede wszystkim zbliża nas to do Pana Boga. Także poprawiły się nasze relacje w małżeństwie – mówi Mariusz z oazy w Pratulinie.

- W wakacje w naszym sanktuarium trzy razy gromadzą się wszystkie oazy z całej diecezji. To jest drugi dzień skupienia. Kolejny odbędzie się 17 sierpnia. Jest to dla naszej wspólnoty parafialnej czas radości – mówi ks. Jarosław Sutryk kustosz Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim.

SK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.