Biała Podlaska

Odpust i poświęcenie mozaiki w parafii Trójcy Świętej w Terespolu

27
maj 2024

W niedzielę, 26 maja w parafii Trójcy Świętej w Terespolu odbyły się uroczystości odpustowe. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Krzysztof Stepczuk, została poświęcona mozaika przedstawiająca wizerunek Trójcy Świętej.

Jak wyjaśnił ks. Mirosław Krupski, proboszcz parafii, mozaika miała zostać ułożona w kościele dopiero przed święceniami kapłańskimi diakona Michała z tutejszej parafii, ale okazało się, że była już prawie gotowa. – Dlatego poprosiłem wykonawcę pana Sobczyka, aby przyspieszył trochę te prace i tak się złożyło, że mogliśmy podziwiać to dzieło już w dniu wspomnienia Trójcy Świętej i jednocześnie odpustu parafialnego. To jest naprawdę wielkie dzieło. Rozmawiałem z ludźmi, którzy pracowali po 12 godzin, aby wyrobić się w czasie, chociaż jak sami mówią, nie wierzyli, że to się uda. A jednak się udało. Po skończonej pracy, ludzie podchodzili i dziękowali wykonawcom, tym pracownikom-artystom za ich pracę, chcieli całować ich ręce, które układały te małe puzzelki, kamyki, szkiełka w mozaice. Powstał wspaniały obraz Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Warto było poświęcić ten czas i pieniądze na te mozaiki – podkreślił ks. Mirosław Krupski.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Krzysztof Stepczuk, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie, którego o poświęcenie mozaiki w tym dniu poprosił ks. Mirosław Krupski.

Uroczystość odpustowa przypadła w Dzień Matki, a więc wierni modlili się także za swoje mamy zarówno te żyjące, jak i te których już z nami nie ma.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ewelinka Wt. 28.05.2024 13:41:49

szału nie ma, ale jest lepiej niż było. teraz trzeba zapełnić te puste ściany po bokach