Diecezja siedlecka

Parafia Radcze dla Jana Pawła II

20
mar 2023

W odpowiedzi na apel biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, wzywający do modlitwy i zewnętrznych form upamiętnienia Papieża Polaka, wspólnota parafialna w Radczu podjęła konkretne inicjatywy.

Oto nadesłana relacja:

Kościół i domy w parafii, zostały udekorowane wizerunkiem Papieża Polaka oraz flagami papieskimi. W niedzielę 12 marca, w czasie Mszy św. wierni odśpiewali suplikację oraz zostało odprawione nabożeństwo Gorzkich Żali podczas których ks. Robert Osypowicz – proboszcz parafii wygłosił kazanie pasyjne w nawiązaniu do nauczania św. Jana Pawła II, a wierni zanosili prośby o ochronę świętości Papieża Polaka. W piątek 17 marca, parafianie licznie przybyli na modlitewne czuwanie przy pomniku Jana Pawła II, który znajduje się na placu przed kościołem. Modlitwie przewodniczył ks. Robert Osypowicz. Ukoronowaniem modlitewnego czuwania było nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowane i prowadzone przez członków Grupy Modlitwy Ojca Pio. W czasie nabożeństwa, wierni wysłuchali rozważań kolejnych stacji, które zostały zaczerpnięte z nauczania św. Jana Pawła II.

Natomiast w niedzielę 26 marca, w kościele parafialnym zostanie zaprezentowany montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Zbawienie przeszło przez Krzyż”, który został przygotowany przez parafian. Wierni będą mogli wysłuchać treści z nauczania Ojca Świętego.

W ten sposób przez modlitwę we wspólnocie i znak naszego zdecydowanego sprzeciwu przeciw fałszowaniu i deprecjonowaniu tego, co święte w Kościele zjednoczyliśmy się, dając świadectwo obrony naszych wartości chrześcijańskich i narodowych.Inf. i foto: Grażyna Lewczuk, parafia Radcze

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook