Siemiatycze

Październik – miesiąc różańcowy

03
paź 2023

Październik, to miesiąc różańcowy. Warto znaleźć czas, by uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych, modlić się indywidualnie na różańcu i odmawiać go w rodzinach.

W październiku nabożeństwa różańcowe sprawowane są we wszystkich parafiach. W większych wspólnotach różaniec prowadzony jest oddzielnie dla dzieci i oddzielnie dla dorosłych. Częstą praktyką jest przygotowywanie i prowadzenie rozważań przez wspólnoty i grupy modlitewne.

W Siemiatyczach w parafii Wniebowzięcia NMP nabożeństwo różańcowe odbywać się będzie:
- dla dzieci w poniedziałki i środy o godzinie 16.30,
- w niedziele, różaniec po Mszy św. o godzinie 12.00,
- w dni powszednie, po Mszach św. wieczornych, które w październiku są sprawowane, o godzinie 17.30.

W parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach nabożeństwa różańcowe dla dorosłych w dni powszednie odbywać się będą po Mszy Świętej wieczornej, która rozpoczyna się o godzinie 18.00, a w niedziele i uroczystości po Mszy Św. o godzinie 10.00. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godzinie 17.00.
Podczas pierwszego nabożeństwa we wtorek, 3 października odbędzie się poświecenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej komunii Św.

Młodzież zaproszona jest w sposób szczególny w piątki na Mszę Św. o godzinie 18.00 i następnie różaniec.

Na nabożeństwa różańcowe zaproszeni są wszyscy wierni. Maryja wskazuje różaniec jako ratunek dla świata. 7 października przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, jest to święto patronalne Kółek Różańcowych.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.