Pielgrzymka

Pielgrzymka Drohiczyńska przekroczy Wisłę

05
sie 2023

Sobota, 5 sierpnia to piąty dzień Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. - Każdy krok przybliża pielgrzymów do Tronu Matki Bożej, a pątniczy trud wspierają mieszkańcy mijanych miejscowości, powiedział naszemu radiu ks. Michał Siduniak dyrektor drohiczyńskiej pielgrzymki, zapewniając o wdzięczności i modlitwie za każdą pomoc. - Pielgrzymka podąża w łączności duchowej ze wspierającymi ją osobami i pielgrzymami duchowymi, podkreśla kapłan.

- Pamiętamy o Was w modlitwach, ze wszystkich parafii diecezji drohiczyńskiej spływają do nas intencje, które są odczytywane w modlitwie różańcowej, każdego dnia w intencji wszystkich pielgrzymów, także pielgrzymów duchowych jest sprawowana Eucharystia - dodaje.

Podczas ostatniego wieczoru ojciec duchowny pielgrzymki ks. Jarosław Błażejak mówił do pątników o skromności w ubiorze, skromności której wzorem jest dla nas Maryja – którą przedstawiamy zawsze pięknie ubraną w prawdziwie niewieście stroje.  - Maryja jest punktem wyjścia dla każdej niewiasty w sposobie bycia i ubierania się i to nie zmieniło się od dwóch tysięcy lat. - podkreślał kapłan. Mówił o wychowaniu do skromności, które sprawia, że umiemy zaczerwienić się w reakcji na niestosowną sytuacją, jak zauważał chociaż to dziś jest coraz rzadziej spotykane to ciągle jest właściwe. W modlitwie różańcowej pielgrzymi modlili się za grzechy przeciwko czystości i skromności.

5 sierpnia Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska idzie trasą Regut – Magierowa Wola. Po noclegu w Regucie i życzliwym przyjęciu przez mieszkańców, parafię i strażaków, pielgrzymi wstali o 5.00 rano, wzięli udział w Eucharystii i ruszyli na szlak by pokonać 28 km i przekroczyć Wisłę. Do Góry Kalwarii idą trudną trasą szybkiego ruchu.

Na Jasną Górę pielgrzymka dotrze 13 sierpnia.

Prosto z pielgrzymkowej trasy o kolejnym dniu wędrowania opowiedział Radiu Podlasie ks. Michał Siduniak dyrektor Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę.
Foto: ks. Maciej Domańszczyński


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.