Biała Podlaska

Pielgrzymka osób konsekrowanych do sanktuarium maryjnego w Kodniu

19
wrz 2023

W sobotę, 16 września sanktuarium w Kodniu nawiedziła prawie 100-osobowa grupa sióstr zakonnych, dziewic konsekrowanych i konsekrowanych wdów z całej diecezji siedleckiej. Mszy świętej przewodniczył ks. kan. dr Marek Matusik – wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, Stowarzyszeń Życia Apostolskiego i Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.

Konferencje wygłosił o. Ryszard Szmydki OMI. Zwrócił on m.in. uwagę na potrzebę „ponownego napełnienia się Duchem”. - Zwłaszcza na etapie życia, gdy nasze siły fizyczne słabną, grozi nam popadnięcie w rutynę w naszym życiu duchowym. Pan niejako powołuje nas ponownie tak jak przed laty, gdy byliśmy młodzi. Byśmy na nowo doświadczyli mocy Jego miłości - mówił.

Wiele sióstr bardzo entuzjastycznie przyjęło słowa konferencji i wracało do swoich wspólnot umocnionymi. Bardzo pomocny był czas rozmów przy stole i w plenerze. Spotkanie zakończyło się popołudniowym różańcem odmawianym w scenerii kodeńskiej kalwarii.źródło: FB Sanktuarium Maryjne w Kodniu

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.