Pielgrzymka

Pierwszy dzień Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę

02
sie 2023

Rozpoczęła się 33. Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Pątnicy z grupy bielsko-katedralnej wyruszyli 1 sierpnia z Drohiczyna. Pierwszego dnia doszli do Sokołowa Podlaskiego. W sumie w ciągu niemal dwóch tygodni przejdą ponad 360 km. Pielgrzymce towarzyszy hasło „Jesteśmy Kościołem żywym”. Jej dyrektorem jest ks. Michał Siduniak.

Grupie bielsko-katedralnej tj. fioletowo-zielonej przewodniczy ks. Piotr Zdzieborski. Wspiera go m.in. ks. Łukasz Suszko – w pierwszym dniu jego zadaniem było poprowadzenie wieczornego rachunku sumienia i modlitwy.

Pierwszy dzień rozpoczęła Msza Święta w drohiczyńskiej katedrze, której przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

W pierwszym dniu pielgrzymów było bardzo dużo. Pątnikom zmierzającym na Jasną Górę towarzyszyło wielu odprowadzających. Bardzo licznie pielgrzymowały rodziny z dziećmi. Wraz z grupą fioletowo-zieloną szła m.in. wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk. O bezpieczeństwo idących troszczył się towarzyszący grupie patrol policji.

Po drodze pątników spiekło słońce i zmoczył deszcz. Do Sokołowa dotarli około godz. 19.00, a już kwadrans po 20.00 modlili się przed Najświętszym Sakramentem.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.