Siemiatycze

Pierwszy piątek miesiąca w parafii Milejczyce

Kościół Wt. 02.04.2024 12:50:14
02
kwi 2024

Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejczycach zaprasza parafian i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa na comiesięczne, wieczorne uroczystości ku czci Serca Jezusowego - do wspólnej modlitwy w pierwszy piątek miesiąca.

W piątek, 5 kwietnia w kościele, w którym w bocznej nawie znajduje się obraz Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta). O godz. 18.30 Różaniec, o 19.00 sprawowana będzie Msza Święta (czytanie intencji przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Serca Pana Jezusa, homilia, śpiewana litania do Serca Pana Jezusa ).

W starym, niewielkim, drewnianym kościele w Milejczycach w bocznej nawie znajduje się obraz Najświętszego Serca Jezusa z motywem Dobrego Pasterza, który prawdopodobnie jest najstarszym takim wizerunkiem w Polsce. Obraz od niemal trzech wieków otoczony jest czcią jako słynącym łaskami, w ostatnim czasie został odnowiony. W kościele w Milejczycach wprowadzono odbywa się stałe pierwszopiątkowe nabożeństwa z modlitwą Koronką do Serca Pana Jezusa.

Nie tylko w pierwsze piątki, każdego dnia do Milejczyc przybywają wierni, którzy szukają tu ukojenia i proszą o łaski.

Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.