Siemiatycze

Piesza pielgrzymka Siemiatycze – Ostrożany

06
lip 2021

W tym roku, w niedzielę 4 lipca w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach obchodzono 34. rocznicę koronacji papieskimi koronami Cudownego Obrazu Matki Bożej. Od dziesiątek lat w pierwszą niedzielę lipca do Ostrożan przybywają pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej i spoza jej granic.

Piesze pielgrzymki przybyły do Ostrożan z Siemiatycz, Ciechanowca, Perlejewa, Drohiczyna, Miłkowic, Śledzianowa i Grodziska. Pielgrzymi z parafii w Winnej Poświętnej przyjechali rowerami. Uroczystość zgromadziła osoby indywidualne, rodziny i wspólnoty, liczne grono kapłanów i siostry zakonne.

Ks. Piotr Wójcik proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium, wskakuje na wielką wiarę i poświecenie pielgrzymów, których nie zniechęcił padający od rana deszcz.
W tym roku wyjście grupy z Siemiatycz zorganizowały siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus, przewodnikiem na pielgrzymim szlaku był ks. Wojciech Wdowiński, neoprezbiter, który chętnie ofiarował swój czas temu pielgrzymowaniu. Z pielgrzymami do Sanktuarium szła też Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. Relacji z pątniczego szlaku znaleźć można w internetowym Archiwum Dźwięków KPR.   >>> POSŁUCHAJ <<<

Rocznica koronacji Cudownego Obrazu MB w Ostrożanach celebrowana jest rokrocznie w pierwszą niedzielę lipca. Tego dnia do Sanktuarium przybywa najwięcej pielgrzymek, często idą pieszo. Pomimo deszczu i zimna przyszli też w tym roku, by pokłonić się Ostrożańskiej Pani.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.