Diecezja siedlecka

Polski misjonarz w Republice Południowej Afryki

29
kwi 2023

Państwo kontrastów, bieda i ciężkie górskie warunki życia, ale też złoża złota i diamentów oraz... wysoka przestępczość. W centrum ojcowie paulini. O funkcjonowaniu i potrzebach polskiej misji w Republice Południowej Afryki, o historii skonfliktowanego kraju oraz specyfice życia w obecnych warunkach w tym afrykańskim państwie, opowiedział w rozmowie z Łukaszem Goławskim ojciec Paweł Kaczmarek, ze zgromadzenia paulinów, od kilku lat związany z „afrykańską Częstochową” w górskim Centocow w RPA.

W ubiegłym roku pisaliśmy o akcji, mającej na celu zbiórkę funduszy dla misjonarzy posługujących w RPA, która została przeprowadzona we Włodawie. Konkretnie chodziło o pomoc w zakupie samochodu terenowego z napędem na cztery koła dla misji ojców Paulinów w Centocow w RPA. O potrzebach misjonarzy posługujących w Afryce opowiedział wówczas na antenie Katolickiego Radia Podlasie o. Paweł Kaczmarek. ZOBACZ

Po sukcesie zbiórki ojciec Paweł Kaczmarek udzielił ponownie wywiadu na antenie naszego radia. W obszernej rozmowie podziękował za zaangażowanie w pomoc oraz opowiedział o życiu i potrzebach polskiej misji w Republice Południowej Afryki. Nie zabrakło też wątków z niedawnej historii skonfliktowanego kraju oraz specyfiki życia w obecnych warunkach.Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć nadesłanych przez misjonarza. Fotografie przedstawiają uroczystości związane z obchodami Triduum Paschalnego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.