Łosice

Poświęcenie nowego kościoła w Sarnakach

Kościół Pt. 09.10.2020 15:35:00
09
paź 2020

10 października w parafii św. Stanisława BM w Sarnakach odbędzie się uroczystość poświęcenia nowego kościoła. Uroczysta Msza św. z obrzędem poświęcenia rozpocznie się o godzinie 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. Wcześniej o godzinie 10.10 przedstawiona zostanie historia parafii i budowy świątyni.

Po Mszy św. zaplanowano Koncert Orkiestry Wojska Polskiego. O godzinie 15.00 wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.15 rozpoczną się występy zespołów ludowych. O godzinie 17.00 sprawowana będzie msza św. z różańcem a o godzinie 18.00 zaplanowano zabawę z Kapelą znad Baryczy.

Od niedzieli, 4 października wierni przygotowują się do tej historycznej uroczystości poprzez uczestnictwo w Misjach Ewangelizacyjnych. Prowadzą je: ks. kan. Wojciech Hackiewicz - Wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej oraz ks. kan. dr Jerzy Duda - Wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach i UKSW w Warszawie.

Plac pod budowę kościoła został poświęcony 2 września 2012. 6 września tego samego roku rozpoczęto wykopy pod fundamenty. Nowa świątynia usytuowana została w sąsiedztwie starego drewnianego kościółka, na placu tuż za murem przykościelnym wyznaczającym granice terenu zabytkowego. Autorami projektu są architekci specjalizujący się w budownictwie sakralnym, Piotr Pytasz i Michał Bałasz z Białegostoku. Nowy kościół ma 755 m2 zabudowy, 1000 m2 powierzchni, 50 m długości.

Świątynia została wybudowana staraniem proboszcza parafii ks. prałata dra Andrzeja Stanisława Jakubowicza oraz parafian.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.