Biała Podlaska

Pożegnanie śp. ks. Marka Zielińskiego

06
lis 2020

5 listopada w Janowie Podlaskim odbył się pogrzeb śp. ks. Marka Zielińskiego. Pochodzący z tej parafii kapłan był proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej w diecezji drohiczyńskiej. Żegnał go m.in. biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

Ks. Marek Zieliński spoczął przy nowo wybudowanej kaplicy na janowskim cmentarzu św. Rocha. W Mszy św. pogrzebowej odprawionej pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Sawczuka uczestniczyli kapłani, rodzina zmarłego, w tym mama i brat, a także delegacja wiernych z Czerwonki Grochowskiej wraz z pocztem sztandarowym tamtejszej OSP. Dzień wcześniej odbyło się pożegnanie zmarłego proboszcza w Czerwonce, gdzie ks. Marek sprawował posługę od 2006 roku.

- Żył w cichości, w oddaleniu, można by powiedzieć w drugim chórze. Wypełniał, to, co do niego należało. Z gorliwością starał się wypełniać swoje powołanie. Znałem go ponad 40 lat, byliśmy razem na roku święceń kapłańskich. Mogę zaświadczyć, że wypełniał wszystko, jak należy – podkreślił ks. Andrzej Jakubowicz, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Sarnakach.

Słowa pożegnania wypowiedział też między innymi ks. Leszek Gardziński, proboszcz z Węgrowa. Wspominał godną szacunku postawę, zaangażowanie, koleżeństwo ks. Marka z czasów, kiedy obaj byli w Węgrowie wikariuszami w pierwszej połowie lat 90.

POSŁUCHAJ

W imieniu rodziny, zmarłego kapłana żegnał Piotr Zieliński.

- Jesteśmy tutaj, wujku, by towarzyszyć tobie w tej ostatniej drodze, na którą wkroczyłeś zbyt wcześnie, za szybko, tak nagle i niespodziewanie. Pamiętamy, jak razem z tobą świętowaliśmy 30-lecie kapłaństwa. Cieszyliśmy się i byliśmy dumni. Towarzyszyłeś nam we wszystkich ważnych momentach życia – wspominał i dziękował zmarłemu.

POSŁUCHAJ

Ks. Marek Zieliński urodził się w 1958 roku w Błoniu koło Janowa Podlaskiego. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa siedleckiego Jana Mazura w 1984 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach diecezji siedleckiej. Potem został proboszczem w nowo powstałej diecezji drohiczyńskiej w parafiach: Gródek, Milejczyce i od roku 2006 do śmierci w Czerwonce Grochowskiej.

Zmarł nagle 2 listopada w wieku 62 lat.

Fot. B. Malczuk

BM/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.