Biała Podlaska

Pratulin: Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

18
maj 2023

Wolontariusze, opiekunowie i asystenci kościelni Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny spotkają się na Diecezjalnym Zjeździe w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie, który odbędzie się 30 maja. Imprezie będzie towarzyszyć modlitwa, integracja i zabawa.

- Chcemy spotkać się wspólnie w gronie wolontariuszy w pięknym i szczególnym w naszej diecezji miejscu, podsumować całoroczną pracę, poznać się nawzajem, spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Program:
10:00 – Rejestracja uczestników
10:30 – Rozpoczęcie spotkania – przywitanie gości
11:00 – Część artystyczna przygotowana przez SKC
12:00 – Msza Święta
13:00 – Obiad
13:30 – Gra terenowa
14:30 – Ogłoszenie wyników gry terenowej i wręczenie nagród
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia – Zakończenie spotkania

Szkolne Koła Caritas – co to takiego?
Szkolne Koła Caritas są dobroczynnymi, wolontariackimi organizacjami młodzieżowymi, działającymi w ramach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ich głównym celem jest podjęcie działalności charytatywnej na rzecz innych, w myśl idei przyświecającej Caritas. Zrzeszają wolontariuszy, którym przewodzą opiekun koła i asystent kościelny. Do chwili obecnej w diecezji siedleckiej powstało 136 SKC.

O zjeździe

Pierwszy Zjazd SKC odbył się w 2016 roku w Siedlcach, a kolejne w Pratulinie. W latach 2020-2022 zjazdy zostały odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa i wojnę na Ukrainie.

Więcej informacji: Małgorzata Strzelec, koordynator SKC tel. 780-061-313.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Patronat medialny nad Diecezjalnych Zjazdem SKC objęły: Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie oraz Portal Podlasie24.pl(AN)

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.