Siemiatycze

Procesja fatimska w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

14
paź 2023

W piątek, 13 października w rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego tradycyjnie w wielu parafiach odbyły się procesje fatimskie. Nabożeństwa takie od lat organizowane są w Siemiatyczach.

Szczególną tradycję związaną z tym ostatnim w roku nabożeństwem fatimskim posiada parafia pw. Św. Andrzeja Boboli, gdzie w prowadzenie procesji angażują się nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II i uczniowie tej szkoły - ministranci. Procesja różańcowa odbyła się po Mszy św. z kazaniem, które wygłosił ks. Maciej Domańszczyński. Mówił o cudzie słońca, a także o nawróceniu masona, który po nawróceniu głosił innymi Boga, a ponieważ był przez to niewygodny, to wkrótce zniknął. Kapłan wyjaśniał, że nie jest ważne, że przyszliśmy, ale ważne z czym wyjdziemy i czy to przemieni nasze życie.

Po Eucharystii z modlitwą różańcową niosąc figurę Fatimskiej Pani wierni przeszli wokół kościoła. W procesji uczestniczyli kapłani, siostry służba liturgiczna, młodzież, dzieci, parafianie. W rozważaniach towarzyszącym bolesnym tajemnicom różańca pojawiał się temat ludzkich grzechów i słabości, oraz tego że choć wszyscy grzeszymy to za każdego z nas Jezus Chrystus przelał krew i oddał życie, byśmy mogli być zbawieni. W modlitwie w sposób szczególny polecano nauczycieli i wychowawców w związku z ich świętem. Nie brakowało też intencji o pokój na świecie i w każdym z nas.

Na koniec za przygotowanie i prowadzenie rozważań różańcowych dziękował szkolnej społeczności proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki. Podsumowując trwające od maja procesje różańcowe dziękował kapłanom, ministrantom, lektorom, dzieciom, wszystkim, którzy 13 dnia od maja do października gromadzili się na wspólnej modlitwie.

Dziękując parafianom za obecność i wspólną modlitwę mówił – możemy tylko modlić się o zdrowie, by za kilka miesięcy, bo już 13 maja rozpocząć kolejny cykl comiesięcznych nabożeństw fatimskich.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.